Лікування грипу та грві
5 поширених помилок при лікуванні грипу та ГРВІ
13.12.2020
Цитовір-3
Призначення «Цитовір-3» при грипі
14.12.2020

Загартовування дітей – запорука міцного здоров’я

Загартовування дитини

Загартовування дитини

Щоб захистити дитину від хвороб багато батьків намагаються обмежити її перебування в дитячому колективі, намагаються тепліше одягти, не пускають на вулицю в холодну погоду. Але отримують абсолютно протилежний ефект – часту застуду у дітей, затяжні ускладнення, послаблений імунітет. Всім відомий найефективніший і природній спосіб зміцнення здоров’я – загартовування дітей, але одиниці наважуються вдатися до нього.

Необхідність загартовування дитини

Загартовування дитини направлене на підвищення стійкості організму до впливу зовнішніх факторів. Головна причина багатьох захворювань – переохолодження. При впливі холоду відбувається різке звуження капілярів крові і слизових, що знижує тепловтрати. У загартованої людини короткочасний спазм судин змінюється фазою адаптації, коли вони розширюються, покращується приплив крові до тканин, шкірного покриву, прискорюється метаболізм, активізуються захисні функції. Якщо організм ослаблений, така активна реакція не відбувається. Саме треновані кровоносні судини рятують тіло від переохолодження, а щоб зробити їх такими, дитину потрібно загартовувати.

Принципи загартовування дітей

Процес загартовування базується на впливі контрастних температурних подразників  на організм, що призводить до активації природніх адаптогенних реакцій. Загартовування організму дитини можна розпочати в будь-якому віці. Щоб отримати максимальний ефект, не спровокувати зайве навантаження, важливо знати, як правильно загартовувати дітей:

  • дитина має бути абсолютно здоровою;
  • перед процедурою дитина не повинна замерзнути, або ж бути перегрітою;
  • загартовуючі процедури підбирають з урахуванням віку, фізичного стану, характеру та бажання дитини;
  • дитину необхідно загартовувати поступово, збільшуючи інтенсивність і тривалість факторів тренування;
  • результат досягається лише при регулярному виконанні процедур, що здійснюють щоденно впродовж року;
  • процес загартовування не повинен викликати негативних відчуттів і емоцій;
  • максимальний ефект досягається в комплексі з правильним харчуванням, фізичною активністю, насиченням організму вітамінами та мінералами.

Перевірені способи загартовування дітей

Для оздоровлення застосовують різні методи загартовування дітей, які підбирають індивідуально. По мірі звикання організму переходять від помірних впливів до більш контрастних процедур.

Повітряні процедури

З повітряних процедур розпочинають загартовування дітей з раннього віку. Малюк деякий час може знаходитися без одягу під час грудного вигодовування або переодягання. Дитина вчиться регулювати температуру тіла під час повзання по підлозі, масажу, прогулянок на вулиці, після купання. Старшим дітям корисно ходити босоніж по полу, траві, листі, землі. Сприяють загартовуванню піші, лижні прогулянки, заняття фізкультурою, ігри на свіжому повітрі. Необхідно регулярно провітрювати помешкання, привідкривати вікна. Не корисно вкривати дитину під час сну надто теплою ковдрою.

Водні процедури

Часто батьки не знають, як загартовувати дитину, щоб вона не захворіла. До водних процедур рекомендується приступати в літній період. Цілющий вплив водою починають з обтирань, його по мірі звикання змінюють на ванни для ніг, обливання. Температуру для водних процедур поступово знижують з 36 до 20 градусів. Добре загартовує щоденний прохолодний душ. Для старших дітей можна використовувати контрастні процедури. Дуже корисне купання в природних водоймах, плавання в басейні.

Вплив сонця

Помірне перебування на сонці також сприяє зміцненню імунітету. Особливо корисне поєднання сонячного проміння з купанням в морі чи річці.  Перебування на сонці починають з 1-2 хвилин, збільшуючи поступово його тривалість до 30 хвилин, не більше. Корисніше засмагати з самого ранку, чергуючи сонячні ванни з відпочинком в тіні навісів, дерев.

Найкращий ефект дає поєднання декількох технік загартовування, коли організм вчиться пристосовуватися до дії кількох різнопланових зовнішніх факторів. Загартовування сприяє зміцненню імунітету, нервової системи, гармонійному фізичному розвитку, слугує ефективною профілактикою грипу та ГРВІ, дозволяє вирішити такі проблеми як часті застуди, хронічні ангіни, нежить у дітей.

ДЕ КУПИТИ