противірусні препарати
Противірусні препарати з доведеною ефективністю
14.12.2020
Як часто дорослим можна приймати противірусні препарати?
Чи можна часто пити противірусні препарати?
14.12.2020

Секрети здоров’я: як швидко вилікувати застуду?

лікування грві

лікування грві

Немає, мабуть, людини, яка б не хворіла застудою. Нежить, кашель, головний біль – ці симптоми відомі кожному. Пік застудних захворювань припадає на осінь. ГРВІ вже прийшли до шкіл і дитячих садочків, грип повільно пробирається в міста, отже зима вже близько!

Підступні помічники застуди

Здається, ну як можна захворіти? І чому це трапилось? Адже інші і воду холодну п’ють, і на протягах сидять – і нічого, здорові, ніякі віруси їх не беруть. Причина – ослаблений імунітет. Зазвичай віруси, яких навколо нас вдосталь, потрапляючи в організм, знищуються елементами імунної системи. Але коли імунітет ослаблений, імунна система не справляється зі своєю захисною функцією і шкідливі мікроорганізми починають безперешкодно розмножуватися. Тоді і виникають ті неприємні симптоми, які ми називаємо застудою, а лікарі – гострою респіраторною вірусною інфекцією – ГРВІ.

В останні роки вчені відзначають, що число інфекційних захворювань зростає. Це свідчить, що наш імунітет стає слабкішим. Пов’язане це явище в першу чергу зі стресами, яким ми піддаємося все частіше, особливо у великих містах. Величезні об’єми інформації, що вже не в змозі переробити мозок, напружений ритм життя, вічна нестача часу, тривога і занепокоєння – ось те середовище, в якому мешкає, точніше крутиться, як білка в колесі, сучасний містянин. Додайте до цього екологічні проблеми: забруднені повітря та воду, пил, сажу, вихлопні гази, важкі метали, продукти, що містять хімічні добавки, а іноді й отруйні речовини. І навряд чи найближчим часом ситуація покращиться. Все це негативно позначається на імунній системі, і вплинути на ці фактори не в наших силах.

Звісно, можна виїхати за межі забрудненого міста в глуху місцину, насолоджуватися спокоєм, чистим повітрям, пити джерельну воду, завести власне господарство і харчуватися виключно екологічно чистими продуктами. Але таке рішення проблеми занадто радикальне і навряд чи всім підійде. На щастя, є інші способи підвищити імунітет і впоратися з вірусними інфекціями. Це препарати, що відновлюють функції імунної системи. Вони борються з вірусами та інфекціями, які викликають грип і ГРВІ, змушуючи власний імунітет людини працювати краще.

Знати пароль і бачити орієнтир

Як працюють подібні препарати? Вони активують імунітет і виробляють власний інтерферон – білок, що виділяється клітинами організму у відповідь на вторгнення вірусу. Крім того, ці ліки подавлюють запальні процеси, нормалізують проникність мілких судин, стимулюють антиоксидантні механізми, які нейтралізують токсичні продукти життєдіяльності вірусів, що також допомагає побороти інфекцію. Завдяки цьому одужання настає набагато швидше, перебіг захворювання відбувається в більш легкій формі, а ризик ускладнень знижується. Тож якщо прийняти препарат коли захворювання лише починається, то гострий період скорочується вдвічі.

Наприклад, «Цитовір-3» має в своєму складі три важливих компоненти: бендазол, тимоген і аскорбінову кислоту. Вони з різним ступенем інтенсивності стимулюють імунітет і в сукупності значно знижують ризик захворіти в період епідемії чи скорочують час і важкість захворювання. Так, бендазол впливає на фагоцити і гранулярні лімфоцити, підвищуючи їхню активність. Більш того, він запускає синтез власного інтерферону в організмі. Тимоген чи, по-науковому – глутаміл-триптофан, відноситься до класу органічних з’єднань – дипептидів. Він стимулює діяльність всієї імунної системи і має здатність стримувати запальні процеси за допомогою впливу на активність специфічних цитокінів. Третій компонент – аскорбінова кислота часто слугує одним із компонентів противірусних ліків. Будучи супер сильним антиоксидантом, вона також бере участь в багатьох важливих біохімічних процесах.

Крім того, здійснюючи мінімальний вплив на нецільові системи організму, продукти метаболізму компонентів «Цитовір-3» легко виводяться. А форми випуску препарату підібрані так, що задовольнять потреби найбільш широкого кола пацієнтів: капсули для дорослих і смачний сироп чи порошок для приготування розчину дітям. «Цитовір-3» займає сьогодні достойне місце на полицях аптек, серйозно потіснивши інші ефективні противірусні препарати.

Три лікарські форми для перемоги імунітету

Повертаючись до питання про кращий час для прийому «Цитовіру-3», варто сказати, що найкраще буде завчасно провести профілактику, не чекаючи хвороби. Але якщо ви чи ваша дитина вже захворіли, не засмучуйтесь – «Цитовір-3» швидко поставить вас на ноги за лічені дні! 

Про особливості прийому «Цитовіру» ми розпитали в одного з розробників препарату, Сергія Вікторовича Петленка, лікаря-імунолога, доктора медичних наук.

Як і коли потрібно приймати «Цитовір-3» для профілактики грипу і застуди?

Для профілактики ГРВІ та грипу препарат потрібно починати застосовувати в періоди підйому сезонної захворюваності. Вважається, що це жовтень – квітень. «Цитовір-3» можна приймати повторними курсами з 3-4 тижневими перервами, протягом всього епідемічного сезону, згідно з віковими дозами. Дитині в профілактичних цілях добре давати «Цитовір-3» коли вона починає відвідувати дитячі заклади, в перший тиждень чи за тиждень до початку занять.

Сергію Вікторовичу, які основні переваги порошкової лікарської форми «Цитовіру-3» перед іншими видами препарату?

— У «Цитовіру-3» в формі порошку, на відміну від сиропу, основною допоміжною речовиною є фрукоза, а не сахароза. Тобто «Цитовір-3» в порошку для розведення розчину рекомендований дітям від 1 року до 6 років, схильним до алергічних реакцій і з обмеженнями вживання цукру. Коли дитина хворіє ГРВІ, їй окрім противірусного препарату, додаються різні симптоматичні ліки, пиття, вітаміни. Всі ці додаткові засоби, як правило, також солодкі і в такому випадку, щоб не перенавантажувати дитячий організм, прийом «Цитовіру» буде більш розумним. «Цитовір-3» в порошку зручніше брати в дорогу, адже він не проллється, з урахуванням того, що діти всі рано чи пізно починають подорожувати, наявність в аптечці противірусного препарату в подібній формі буде дуже зручною.

Правда, що «Цитовір-3» можна приймати навіть найменшим дітям, і чи не нашкодить це їм? А мамам, які годують грудьми?

— «Цитовір-3» в формі порошку чи сиропу рекомендований дітям від 1 року до 6 років. Решту рекомендацій вправі давати лікар-педіатр, який «веде» вашу дитину з народження і може застосовувати свої схеми лікування, ґрунтуючись на досвіді та індивідуальних особливостях малюка. Наприклад, якщо дитина велика і випереджає ровесників по вазі, їй часто збільшують стандартну дозу препарату, оскільки дозування більшості ліків розраховується на 1 кілограм ваги.

В інструкції до препарату «Цитовір-3» грудне вигодовування не є протипоказанням для прийому, але рекомендовано використовувати препарат «З ОБЕРЕЖНІСТЮ». В цей період «Цитовір-3» рекомендований лише у тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини. І це співвідношення ризик/користь здатен об’єктивно оцінити лише Ваш лікуючий лікар.

Отже, свій «Цитовір-3» може знайти для себе кожен, і любитель солодощів, і той, хто з різних причин від цукру відмовляється. Важливо, що в будь-якій лікарській формі препарат – діючі та недорогі ліки для профілактики і лікування ГРВІ.

ДЕ КУПИТИ