Загартовування дитини
Загартовування дітей – запорука міцного здоров’я
14.12.2020
противірусні препарати
Противірусні препарати з доведеною ефективністю
14.12.2020

Призначення «Цитовір-3» при грипі

Цитовір-3

Цитовір-3

Про препарат

«Цитовір-3» вважається одним з найбільш популярних і ефективних препаратів, що стимулюють імунну систему організму. Його головна мішень – різні збудники вірусних інфекцій. Також препарат успішно використовується для профілактики сезонних респіраторних вірусних захворювань і попереджає розвиток можливих ускладнень після перенесеного грипу та ГРВІ.

Відомо, що його застосування в медичній практиці сприяє значному зниженню рівня захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції.

Ефективність препарату

Ця фармацевтична композиція містить відомі і перевірені часом лікарські субстанції: тимоген натрій (альфа-глутаміл-триптофан), дибазол (бендазолу гідрохлорид) і аскорбінову кислоту.

Аскорбінова кислота посилює імунну відповідь організму, зменшує проникність стінок судин, знижує ймовірність запалення і набряків.

Бендазол прискорює синтез інтерферону і пригнічує розмноження вірусу в уражених ним клітинах.

Тимоген також впливає на активність імунітету. Працюючи в комплексі, ці речовини забезпечують потужний лікувально-профілактичний ефект, що проявляється значно слабше у випадках використання будь-якого компонента окремо. Застосування препарату «Цитовір-3», дозволяє ефективно пригнычувати інфекцію: наприклад, у дітей, що отримали цей препарат, нормалізувалась температура вже до ранку 3 дня хвороби.

Побічна дія і протипоказання 

До переваг лікарського засобу можна віднести його хорошу переносимість і універсальність – він показаний як дітям, так і дорослим, його можна поєднувати з прийомом інших ліків, включно з антибіотиками.

Однак, є і малочисельні побічні дії, серед яких можливі алергічні реакції і короткочасне зниження артеріального тиску в людей з проблемними судинами.

Звісно, при проявах будь-яких незвичних симптомів, потрібно терміново звернутися до лікаря, який прийме рішення щодо продовження терапії чи замінить ліки.

Перелік протипоказань також не великий. Прийом цього лікарського засобу не рекомендується:

 • жінкам у період вагітності або годування грудьми;
 • при бронхіальній астмі атопічної форми;
 • людям з підвищеною чутливістю до компонентів;
 • при важкій стадії серцевої недостатності;
 • при пониженому артеріальному тиску;
 • при схильності до утворення тромбів;
 • з захворюваннями шлунково- кишкового тракту в стадії загострення;
 • у віці до 1 року.

Особливості застосування при лікуванні грипу

Препарат найефективніший саме при застосуванні на ранніх стадіях хвороби. Його творці говорять про максимальну ефективність при введенні ліків не пізніше 48 годин після появи перших проявів симптомів грипу. Згідно даних клінічних досліджень, найефективніша схема прийому – триразове введення препарату через 24, 48 та 72 години після початку захворювання.

На більш пізніх етапах застосування лікарського засобу недоцільне без підключення допоміжних заходів, наприклад, призначення антибіотиків: на активне розмноження вірусів грипу підвищення імунітету вже не подіє.

Дозування

Ефективність препарату прямо залежить від правильного дозування, тому його визначає лише лікар. Що стосується інших особливостей прийому, то вони однакові для всіх форм випуску лікарського засобу:

 • для кращого засвоєння рекомендовано приймати лікарський засіб за 30 хвилин до їжі, або через 2 години після неї;
 • дорослі приймають по 1 капсулі 3 рази на день, діти – від 2 до 12 мл сиропу в залежності від віку;
 • тривалість прийому не перевищує 4 дні;
 • для профілактики можна провести повторний курс через місяць.

Що буде при передозуванні?

Загалом, передозування препаратом не завдасть суттєвої шкоди організму. Переважно воно призводить до появи алергічних реакцій, оскільки одним із компонентів засобу є аскорбінова кислота.

В рідкісних випадках надлишковий прийом може супроводжуватися головним болем, нудотою, надмірною пітливістю, підвищенням температури.

Якщо ви випадково перевищили рекомендовану дозу препарату, достатньо буде прийняти антигістамінний засіб і по можливості проконсультуватися з лікарем.

Профілактичний прийом

Для охорони здоров’я важлива не так боротьба з розвиненим захворюванням, як його попередження. Це в першу чергу стосується групи гострих респіраторних вірусних інфекцій, що характеризуються високою заразливістю, швидким розповсюдженням і значним відсотком ускладнень.

Профілактичний прийом «Цитовіру-3» в понад 5 разів збільшує стійкість населення до захворюваності грипом і ГРВІ. Клінічні прояви (підвищена температура, кашель, нежить) зникають вдвічі швидше, якщо почати прийом препарату при перших проявах недуги.

Ліки не нашкодять імунній системі і не впливають на незмінений імунітет. Лікарі рекомендують приймати його для профілактики декількома курсами протягом всього епідемічного сезону з перервами на 3-4 тижні.

Застосування в період вагітності

Попри наявність вагітності в переліку протипоказань для прийому, препарат абсолютно безпечний на всіх її термінах. Ці протипоказання були встановлені тому, що випробування ліків не проводилися на вагітних жінках.

Лікування дітей

Для дітей препарат випускається в формі сиропу або порошку для розчину. Використовувати цей засіб можна дітям з 1 року. Дозування ліків залежить від віку дитини:

 • від 1до 3 років – по 2 мл рідини 3 рази на добу
 • від 3 до 6 років – по 4 мл рідини 3 рази на добу
 • від 6 до 10 років – по 8 мл рідини 3 рази на добу
 • від 10 років – по 12 мл рідини 3 рази на добу

Більшість препаратів, призначених для лікування дітей, обмежені віком від 3 років через велику ймовірність побічних ефектів, що робить «Цитовір-3» по-своєму унікальним.

ДЕ КУПИТИ