Цитовір-3
Призначення «Цитовір-3» при грипі
14.12.2020
лікування грві
Секрети здоров’я: як швидко вилікувати застуду?
14.12.2020

Противірусні препарати з доведеною ефективністю

противірусні препарати

противірусні препарати

Противірусні препарати при грипі

Гострі респіраторні вірусні інфекції визнані найпоширенішими сезонними хворобами у дітей і дорослих. Їхня головна особливість – велика кількість збудників: кожен із сотні вірусів, що викликають інфекцію, має декілька штамів і постійно мутує.

Саме тому, так гостро стоїть питання безпечного і ефективного лікування противірусними засобами з найменшими побічними діями.

Відмінність будь-якого вірусу – його нездатність створювати собі подібних без взаємодії з клітинами. Лише вбудовуючись в клітини тканин, він може замінити їх, змусити працювати на себе. Знищуючи вірус, препарати нищать і вражені ним клітини, що не проходить безслідно для організму.

На фармацевтичному ринку представлена безліч противірусних препаратів, багато з них дійсно продуктивно знищують віруси. Але тільки в лабораторних умовах, в пробірках. А от якщо віріон знаходиться в організмі людини, ефективність таких ліків значно менша.

Ліки з доведеною ефективністю, здатні взаємодіяти з клітинами інфікованими вірусом існують, але їх не багато. Розглянемо основні групи лікарських засобів.

Інгібітори нейрамінідази

Білок нейрамінідази відіграє важливу роль в життєвому циклі віріонів, допомагаючи їм швидше проникати крізь слиз, досягаючи епітелію дихальних шляхів. Існує декілька препаратів, що пригнічують нейрамінідазу, найефективніші з них Занамівір (Реленза) і Озельтамівір (Таміфлю).

Інтерферони

Інтерферон не може знищувати сам вірус, але він стримує його бурхливе розмноження, а також впливає на здатність переміщення.

Також, інтерферони стимулюють імунні реакції, що впливають на активність і агресивність захисту клітин крові. Навіть одна частка інтерферону здатна значно посилити стійкість клітин до впливу вірусів і скоротити їх розмноження на 50%.

Інтерферони – білкові структури, що руйнуються в ШКТ, тому вони вводяться в організм парантерально (шляхом ін’єкції в м’яз). Поширеними лікарськими формам також є свічки і краплі для носа.

Найвідомішими з цієї групи є ліки «Гриппферон» і «Віферон».

Індуктори Інтерферонів

Індуктори не є інтерферонами, зате вони здатні стимулювати реакцію вироблення організмом власного інтерферону.

До ліків цієї групи входить «Цитовір-3», активуючий неспецифічну імунну систему людини. Його складники (бендазол, тимоген, аскорбінова кислота) в комплексі впливають на гуморальні та Т-клітинні ланки імунітету. В результаті посилюється вироблення антитіл, необхідних для знищення будь-якого типу вірусу. Також препарат:

  • знижує ймовірність розвитку ускладнень;
  • покращує антиоксидантний захист тканин і клітин;
  • підвищує опір організму до респіраторних інфекцій;
  • головні переваги «Цитовіру-3» – його ефективність і відсутність побічних дій. Покращення самопочуття спостерігається у пацієнтів на другий-третій день після початку прийому.

Циклічні аміни

Циклічні аміни пригнічують розмноження вірусу, руйнуючи його клітинну оболонку, після чого збудник гине. Серед лікарських засобів даної групи більш відомий Римантадин.

Рослинні противірусні ліки

Одні з найбезпечніших противірусних лікарських засобів – препарати рослинного походження. Вони містять екстракти рослин, які здатні зупиняти розмноження збудників інфекції в організмі.

Інші противірусні засоби (препарати)

До противірусних засобів, що не увійшли до вищеперерахованих груп, входить клас препаратів для етіотропного (направленого на безпосередню причину захворювання) лікування грипу і ГРВІ. Найвідоміші їхні представники – «Інозин пранобекс», «Енгістол» і «Амізон».

ДЕ КУПИТИ