лікування грві
Секрети здоров’я: як швидко вилікувати застуду?
14.12.2020

Чи можна часто пити противірусні препарати?

Як часто дорослим можна приймати противірусні препарати?

Як часто дорослим можна приймати противірусні препарати?

Небезпека ГРВІ

Гострі респіраторні вірусні інфекції, часто в народі називаються «застудою», зовсім не небезпечні захворювання. ВООЗ вважає, що від ускладнень ГРВІ та грипу гине щорічно до 4 мільйонів людей. Перебіг вірусних інфекцій часто супроводжується важкими ускладненнями у вигляді пневмонії, бактеріальних синуситів, менінгітів  і т.д. Тому так важливо використовувати для боротьби з ними ефективні та безпечні лікарські засоби.

Як часто дорослим можна приймати противірусні препарати?

Будь-яка терапія має призначатися спеціалістом, який обирає її враховуючи безліч факторів:

  • можливі протипоказання;
  • вікові обмеження;
  • дані анамнезу;
  • результати лабораторних досліджень;
  • супутні захворювання;
  • наявність хронічних хвороб.

На жаль, при перших проявах захворювання ми спішимо не в поліклініку, а до аптеки і купуємо там ліки на власний розсуд, щоб якнайшвидше позбутися неприємних симптомів.

Імунологи вважають, що хворіти ГРВІ до 6 разів на рік – норма. І в черговий раз підхопивши вірусну інфекцію, ми знову і знову купуємо ті ліки, що нам допомогли минулого разу. І швидше за все, це імуностимулюючі препарати.

Один з найвідоміших лікарських засобів цієї групи – «Цитовір-3». Тимоген натрій (альфа-глутаміл-триптофан), дибазол (бендазолу гідрохлорид) і аскорбінова кислота у його складі забезпечують чудовий лікувальний ефект і знижують ймовірність розвитку ускладнень.

Однак безконтрольне застосування імуномодуляторів – палиця на два кінці. Спершу вони дійсно успішно підстьобують власний імунітет людини, посилюючи вироблення захисних антитіл, що знищують збудників інфекції. Але при постійному прийомі імунітет перестає боротися з хворобою самостійно, послаблюється і стає не в змозі протидіяти вірусам без медикаментозної підтримки.

Імунологи рекомендують застосовувати подібні противірусні препарати не більше трьох разів на рік.

Відновлення повноцінної активності імунної системи досягається завдяки переходу до здорового способу життя, загартовуванню, збалансованому харчуванні, регулярним фізичним навантаженням.

Як часто можна дітям приймати противірусні препарати?

Традиційно маленькі діти страждають від вірусних захворювань набагато частіше, ніж дорослі, адже їхній імунітет більш уразливий, а всюдисущі віруси вражають більш слабкі цілі. Зазвичай дітям призначають препарати з готовим людським інтерфероном. Вони ефективно борються з вірусами, але при постійному застосуванні у дітей перестає вироблятися власний захист. Якщо давати дитині подібні препарати більше 2-3 разів на рік, її імунітет так і не навчиться самостійно боротися з хворобою.

З обережністю потрібно приймати противірусні препарати і в якості профілактики. Це доцільно тільки в розпал сезонної захворюваності грипом та ГРВІ, або якщо в близькому оточенні малюка вже є хворі.

ДЕ КУПИТИ