Імунітет дитини повністю формується лише в підлітковому віці, тобто в 15-17 років. В більш ранньому віці дитячий організм достатньо погано чинить опір сезонним застудам і вірусам. Тому мамам дітей, які часто хворіють при проявах чергового нежитю, кашлю не варто панікувати. А щоб мінімізувати наслідки затяжних захворювань і зміцнити імунітет дитини, варто просто не припускатися деяких помилок і обирати для лікування правильні лікарські препарати.
В це важко повірити, але нерідко діти занадто часто хворіють саме як наслідок неправильних дій дорослих. Іноді достатньо лише батькам скоригувати свій спосіб життя, і вони надовго забудуть про постійні лікарняні.
Найбільш поширені причини дитячих застудних захворювань
Причини хвороб у дітей діляться на:
Якщо в першому випадку причина в вірусі та ослабленому та уразливому імунітеті, то в другому – батькам варто задуматися про власну поведінку. Нерідко діти, обділені любов’ю, намагаються всіма способами привернути увагу дорослих. Хтось для цього влаштовує на перший погляд необґрунтовані істерики, інші стають неслухняними, але є діти, які постійно хворіють. Насправді хвороба – один із найзручніших способів привернути увагу мами, заради одужання свого малюка вона обов’язково відкладе всі свої справи, оточить його теплом, турботою і любов’ю.
Психологічні причини захворювань у дітей
Щоб краще зрозуміти причину хвороби у своєї дитини, дайте відповіді на такі запитання:
Якщо відверто відповісти на вищеперераховані питання і проаналізувати свої відповіді, можна зробити певні висновки.
Щоб налаштувати свою дитину на здоров’я, необхідно:
Коли дитина зрозуміє, що і без хвороби вона отримує достатньо уваги від батьків, часті хвороби поступово припиняться.
Фізіологічні причини частих захворювань
Зазвичай, часто хворіють діти в перший рік відвідування дитячого садка або школи (якщо садочка дитина не відвідувала до школи). Це пов’язано з тим, що в оточенні дитини в один момент з’являється велика кількість однолітків, які є носіями різних вірусів і бактерій. Здебільшого адаптивного періоду не уникнути. Варто врахувати, що саме в перший рік активного спілкування з дітьми малюк тренує свою імунну систему і в подальшому вірусні та інфекційні захворювання ним будуть переноситися легше. Звісно, батьки в силі полегшити перебіг захворювань за допомогою вірно підібраних лікарських засобів.
Щоб зміцнити імунітет дитини потрібно:
Що робити, якщо дитина все ж захворіла?
Найефективніші в боротьбі з сезонними захворюваннями імуностимулятори, які провокують активне вироблення інтерферону, що допомагає організму протистояти дії вірусів і бактерій. Одним із найдієвіших виявився порошок для розчину «Цитовір-3», до складу якого входять три активні компоненти: вітамін С (аскорбінова кислота), бендазол і тимоген натрію.
«Цитовір-3»:
Коли і як давати «Цитовір-3» дитині?
Порошок «Цитовір-3» можна приймати дітям від 1 року, для зручності його випускають без добавок, а також зі смаком апельсина, журавлини та полуниці.
Щоб приготувати розчин, у флакон з порошком доливають 40 мл кип’яченої води кімнатної температури і добре збовтують. Загальний об’єм розчину має становити 50 мл.
Відповідно до віку, препарат приймають три рази в день внутрішньо за 30 хвилин до їжі:
П’ять найпоширеніших помилок батьків при лікуванні ГРВІ та грипу
1. | Необґрунтований прийом антибіотиків. Вірусне захворювання неможливо побороти за допомогою антибіотиків. До того ж, під час звичайного вірусного грипу такі сильнодіючі препарати ще більше послаблюють і так хворий організм. Приймати антибіотики можна лише після здачі необхідних для діагностики аналізів, за призначенням лікаря і під його суворим контролем. В деяких випадках застосування антибіотиків може призвести до вироблення стійкості у бактерій, в результаті чого, при виникненні запального процесу, дитині доведеться приймати біль сильний препарат. |
2. | Збивати не надто високу температуру. Під час хвороби температура тіла у дитини може підвищуватися до субфебрильних цифр (37,0 – 37,5) і це нормально. Так організм виробляє власний імунітет, бореться з вірусом. Звісно, якщо є медичні протипоказання до підвищеної температури, необхідно одразу вживати заходів. |
3. | Тримати дитину в теплій кімнаті, що не провітрюється. Провітрювання – один із факторів швидкого одужання. Приміщення, де знаходиться хворий, необхідно провітрювати кожні 2 години. Бажано, щоб дитина покинула кімнату. Це допоможе позбутися бактерій і вірусів, а також зволожити повітря, що полегшить вихід мокроти з бронхів і легень. Також дуже важливо проводити регулярне вологе прибирання в дитячій, адже пил, що накопичився, може посилювати кашель у дитини. |
4. | Змушувати багато їсти. Багато батьків впевнені, що для швидкого одужання дитині потрібне посилене харчування. Але це не так. Часто у дітей в період хвороби зникає апетит. Це пов’язано з тим, що всі сили дитячого організму направлені на боротьбу з вірусами і бактеріями, а перетравлювати їжу йому наразі затратно і важко. Краще зовсім не змушувати малюка їсти, пропонувати легку, низькокалорійну їжу і давати багато пити. Поїти можна лужною мінеральною водою, компотом, морсами. |
5. | Ігнорувати рекомендації педіатра. Якщо у мами і тата відсутня відповідна медична освіта, передбачити перебіг і ймовірні наслідки грипу вони не в змозі. Тому при прояві перших симптомів грипу краще звернутися до кваліфікованого лікаря, який призначить сучасну схему лікування вірусної інфекції із застосуванням розчину «Цитовір-3». Це допоможе дитині швидко одужати і уникнути ускладнень. |
Якщо батьки будуть притримуватися простої схеми зі зміцнення імунітету своєї дитини і уникати поширених помилок лікування сезонних дитячих застуд, малюк буде рідше хворіти.