Загартовування дитини
Загартовування дітей – запорука міцного здоров’я
14.12.2020

5 поширених помилок при лікуванні грипу та ГРВІ

Лікування грипу та грві

Лікування грипу та грві

Імунітет дитини повністю формується лише в підлітковому віці, тобто в 15-17 років. В більш ранньому віці дитячий організм достатньо погано чинить опір сезонним застудам і вірусам. Тому мамам дітей, які часто хворіють при проявах чергового нежитю, кашлю не варто панікувати. А щоб мінімізувати наслідки затяжних захворювань і зміцнити імунітет дитини, варто просто не припускатися деяких помилок і обирати для лікування правильні лікарські препарати.

В це важко повірити, але нерідко діти занадто часто хворіють саме як наслідок неправильних дій дорослих. Іноді достатньо лише батькам скоригувати свій спосіб життя, і вони надовго забудуть про постійні лікарняні.

Найбільш поширені причини дитячих застудних захворювань

Причини хвороб у дітей діляться на:

 • фізіологічні,
 • психологічні.

Якщо в першому випадку причина в вірусі та ослабленому та уразливому імунітеті, то в другому – батькам варто задуматися про власну поведінку. Нерідко діти, обділені любов’ю, намагаються всіма способами привернути увагу дорослих. Хтось для цього влаштовує на перший погляд необґрунтовані істерики, інші стають неслухняними, але є діти, які постійно хворіють. Насправді хвороба – один із найзручніших способів привернути увагу мами, заради одужання свого малюка вона обов’язково відкладе всі свої справи, оточить його теплом, турботою і любов’ю.

Психологічні причини захворювань у дітей

Щоб краще зрозуміти причину хвороби у своєї дитини, дайте відповіді на такі запитання:

 1. З якими подіями в сім’ї, і зокрема, в житті дитини може бути пов’язана хвороба? Що сталося безпосередньо перед проявами перших ознак захворювання?
 2. Чому малюку вигідніше хворіти, а не бути здоровим? Можливо в цей час йому приділяють більше уваги, ніж молодшому братику чи сестричці? Або в період чергової епідемії грипу розлука батьків відкладається, а суперечки в родині припиняються? Можливо дитині просто не подобається ходити до садочка, вона там почувається покинутою або її там ображають?

Якщо відверто відповісти на вищеперераховані питання і проаналізувати свої відповіді, можна зробити певні висновки.

Щоб налаштувати свою дитину на здоров’я, необхідно:

 • приділяти їй більше уваги;
 • регулярно займатися разом з нею (наприклад, ліпити з пластиліну, малювати, складати конструктор, вирішувати головоломки і т.д.). Бажано, щоб під час таких занять дорослий і дитина залишалися в кімнаті наодинці, щоб маму (або тата) не відволікали інші діти, розмови по телефону або перегляд улюбленої телепрограми;
 • якщо в сім’ї декілька дітей, не виділяти когось одного і розподіляти свій час між ними порівно.

Коли дитина зрозуміє, що і без хвороби вона отримує достатньо уваги від батьків, часті хвороби поступово припиняться.

Фізіологічні причини частих захворювань

Зазвичай, часто хворіють діти в перший рік відвідування дитячого садка або школи (якщо садочка дитина не відвідувала до школи). Це пов’язано з тим, що в оточенні дитини в один момент з’являється велика кількість однолітків, які є носіями різних вірусів і бактерій. Здебільшого адаптивного періоду не уникнути. Варто врахувати, що саме в перший рік активного спілкування з дітьми малюк тренує свою імунну систему і в подальшому вірусні та інфекційні захворювання ним будуть переноситися легше. Звісно, батьки в силі полегшити перебіг захворювань за допомогою вірно підібраних лікарських засобів.

Щоб зміцнити імунітет дитини потрібно:

 • часто і тривалий час гуляти на вулиці;
 • робити зарядку зранку. Руханка допомагає покращити кровообіг, налаштувати організм на активну діяльність і покращити настрій;
 • записати дитину в спортивну секцію (наприклад, на плавання в басейн, гімнастику або хоча б танцювальний гурток);
 • слідкувати за харчуванням (впродовж року до раціону дитини мають входити овочі, фрукти, по можливості свіжі);
 • хоча б раз на рік з’їздити сім’єю до моря, щонайменше на місяць.

Що робити, якщо дитина все ж захворіла?

Найефективніші в боротьбі з сезонними захворюваннями імуностимулятори, які провокують активне вироблення інтерферону, що допомагає організму протистояти дії вірусів і бактерій. Одним із найдієвіших виявився порошок для розчину «Цитовір-3», до складу якого входять три активні компоненти: вітамін С (аскорбінова кислота), бендазол і тимоген натрію.

«Цитовір-3»:

 • зменшує прояви основних симптомів ГРВІ та грипу (зменшує ознаки ознобу, головного болю, нежитю);
 • стимулює вироблення ендогенного інтерферону, за рахунок чого відбувається природнє підвищення імунітету;
 • усуває запальні процеси в організмі;
 • підвищує стійкість дитячого організму до інфекцій і вірусів.

Коли і як давати «Цитовір-3» дитині?

Порошок «Цитовір-3» можна приймати дітям від 1 року, для зручності його випускають без добавок, а також зі смаком апельсина, журавлини та полуниці.

Щоб приготувати розчин, у флакон з порошком доливають 40 мл кип’яченої води кімнатної температури і добре збовтують. Загальний об’єм розчину має становити 50 мл.

Відповідно до віку, препарат приймають три рази в день внутрішньо за 30 хвилин до їжі:

 • 1-3 роки – по 2 мл;
 • 3-6 років – по 4 мл;
 • 6-10 років – по 8 мл;
 • Після 10 років – по 12 мл.

П’ять найпоширеніших помилок батьків при лікуванні ГРВІ та грипу

1. Необґрунтований прийом антибіотиків. Вірусне захворювання неможливо побороти за допомогою антибіотиків. До того ж, під час звичайного вірусного грипу такі сильнодіючі препарати ще більше послаблюють і так хворий організм. Приймати антибіотики можна лише після здачі необхідних для діагностики аналізів, за призначенням лікаря і під його суворим контролем. В деяких випадках застосування антибіотиків може призвести до вироблення стійкості у бактерій, в результаті чого, при виникненні запального процесу, дитині доведеться приймати біль сильний препарат.  
2. Збивати не надто високу температуру. Під час хвороби температура тіла у дитини може підвищуватися до  субфебрильних цифр (37,0 – 37,5) і це нормально. Так організм виробляє власний імунітет, бореться з вірусом. Звісно, якщо є медичні протипоказання до підвищеної температури, необхідно одразу вживати заходів.
3. Тримати дитину в теплій кімнаті, що не провітрюється. Провітрювання – один із факторів швидкого одужання. Приміщення, де знаходиться хворий, необхідно провітрювати кожні 2 години. Бажано, щоб дитина покинула кімнату. Це допоможе позбутися бактерій і вірусів, а також зволожити повітря, що полегшить вихід мокроти з бронхів і легень. Також дуже важливо проводити регулярне вологе прибирання в дитячій, адже пил, що накопичився, може посилювати кашель у дитини.
4. Змушувати багато їсти. Багато батьків впевнені, що для швидкого одужання дитині потрібне посилене харчування. Але це не так. Часто у дітей в період хвороби зникає апетит. Це пов’язано з тим, що всі сили дитячого організму направлені на боротьбу з вірусами і бактеріями, а перетравлювати їжу йому наразі затратно і важко. Краще зовсім не змушувати малюка їсти, пропонувати легку, низькокалорійну їжу і давати багато пити. Поїти можна лужною мінеральною водою, компотом, морсами. 
5. Ігнорувати рекомендації педіатра. Якщо у мами і тата відсутня відповідна медична освіта, передбачити перебіг і ймовірні наслідки грипу вони не в змозі. Тому при прояві перших симптомів грипу краще звернутися до кваліфікованого лікаря, який призначить сучасну схему лікування вірусної інфекції із застосуванням розчину «Цитовір-3». Це допоможе дитині швидко одужати і уникнути ускладнень.

Якщо батьки будуть притримуватися простої схеми зі зміцнення імунітету своєї дитини і уникати поширених помилок лікування сезонних дитячих застуд, малюк буде рідше хворіти.

ДЕ КУПИТИ